Leiskitės į nuotykių pilną povandeninį pasaulį, kuriame knibžda patys įdomiausi gyventojai – šoklieji delfinai, didysis banginis bei daugelis kitų vandens pasaulio gyvūnų. Atraskite ir sužinokite dar nežinomų vandens gyvūnų rūšis kartu.
Rinkinį sudaro:
• 21 pagrindinė kortelė (vaizdas ir žodis), 10 x 14 cm;
• 21 vaizdo kortelė, 10 x 11 cm;
• 21 žodžio kortelė , 10 x 3 cm.
Iš viso rinkinyje – 63 kortelės užapvalintais kampais.
Kortelėse pavaizduoti aukštos kokybės gyvūnų piešiniai baltame fone.
Kortelės saugios naudoti – apvalintais kampais, laminuotos iš abiejų pusių matiniu laminatu. Vaikams iki trejų metų rekomenduojama naudoti su suaugusiųjų priežiūra.
Kaip naudotis Montessori kortelėmis?
Kortelės yra universalios, o jų panaudojimo galimybės itin plačios, todėl jos gali būti naudojamos įvairaus amžiaus vaikams. Montessori kortelių dėka lavinkite vaiko vaizduotę, atmintį, praplėskite jo žodyną, leiskite susipažinti su nauja informacija, mokykitės skaityti, rašyti ir gilinkite žinias. Korteles galima naudoti įvairiais būdais ir variacijomis.
Pradžioje galite naudoti ne visas korteles, o pamažu į šią veiklą įtraukti vis daugiau kortelių, taip vaikas lengviau ir geriau įsimins informaciją bei mokysis.
Praktinės užduotys ir žaidimai:
Mokykitės pavadinimus
Paimkite korteles su vaizdu ir sudėkite jas į krūvą. Traukite po vieną kortelę iš krūvos ir parodykite ją vaikui, garsiai ir aiškiai pasakykite kas tai yra, pvz: voverė. Duokite kortelę vaikui, leiskite jam įsidėmėti matomą vaizdą, pavadinimą galite pakartoti keletą kartų, o vėliau paprašykite, kad ir vaikas jį pakartotų. Tokia eiga vardinkite pasirinktos temos korteles su vaizdu.
Išvardinus visų kortelių pavadinimus, lėtai ir aiškiai galite pakartoti juos dar kartą. Vėliau duokite užduotį vaikui, sakydami pavadinimus, paprašykite, kad vaikas paduotų atitinkamą kortelę su nurodytu vaizdu, pvz: paduok man kortelę su voverės paveiksliuku. Taip vaikas dar kartą girdi pavadinimus ir bando juos prisiminti.
Patikrinkite žinias. Surinkite visas korteles su vaizdu į krūvą ir paimkite bet kurią kortelę, paklauskite vaiko kas tai, ką mato šioje kortelėje, galite paklausti ne tik kokį objektą mato kortelėje, tačiau galite klausti kokias spalvas mato, ir kitas detales, taip praplėsite informaciją apie objektą ir pagilinsite žinias apie jį.
Jeigu vaikas neparodo teisingos kortelės, ar neatsako kas tai, neskubėkite jo taisyti. Kitą kartą jis įsimins vis daugiau kortelių ir taip pradės skirti tam tikrus objektus.
Kortelės priskyrimas
Paimkite pagrindines korteles (vaizdas ir žodis) ir išdėstykite jas gerai matomoje vietoje. Paimkite tik vaizdo korteles ir paprašykite, kad vaikas jas priskirtų prie atitinkamos pagrindinės kortelės -surastų vienodą vaizdą, taip pat galite paklausti ką jis mato paveiksliuke, kas tai yra.
Garsų žaidimas
Jam galite naudoti pagrindinę kortelę (vaizdas ir žodis) arba tik vaizdo kortelę. Šiame žaidime kortelė priskiriama garsui, kurį skleidžia tam tikras objektas. Pavyzdžiui, jeigu naudosite gyvūnų korteles, pasakykite žodį, pvz: miau. Paprašykite, kad vaikas priskirtų kortelę šiam ištartam garsui, paklauskite jo koks tai gyvūnas. Žaidimą galite kartoti ir atvirkštiniu būdu, parodyti kortelę ir paprašyti, kad vaikas pagal rodomą objektą priskirtų jam garsą.
Skaitymo žaidimas
Žaidimas skirtas jau skaitantiems vaikams, lavinti jų skaitymo įgūdžius ir supratimą. Šiam žaidimui galite naudoti 2 korteles – žodžio kortelę ir vaizdo kortelę. Vaizdo korteles išdėliokite, o žodžio korteles duokite vaikui, leiskite jam iš lėto perskaityti, jeigu matote, kad vaikas klysta, padėkite jam tiksliai perskaityti žodį. Paprašykite, kad šiam žodžiui jis priskirtų atitinkamą kortelę su vaizdu. Šią užduotį galite daryti ir atvirkštiniu būdu, išdėlioti tik žodžio korteles, o vaikui duoti vaizdo korteles ir paprašyti, kad jas priskirtų prie atitinkamo žodžio.
Rašymo žaidimas
Skirtas jau rašantiems vaikams. Galite parodyti vaizdo kortelę ir paprašyti vaiko užrašyti ką joje mato, tai gali būti ne tik tikslinis objektas, pvz: šuo. Galite paprašyti, kad vaikas parašytų ir daugiau paveikslėlyje matomų objektų, pvz: koja, šuns spalva, kiek jis turi kojyčių ir pan. Praturtinkite paveikslėlį informacija, taip suteiksite daugiau žinių ir lavinsite vaiko vaizduotę, taip jis pradės pastebėti daugiau objektų.
Jeigu vaikas dar nerašo – paprašykite, kad jis išvardintų ką mato paveiksliuke, galite užduoti tam tikrus klausimus: kokia tai spalva, kiek jis mato kojyčių ir tt.
Pieškite
Mokykitės kūrybingai! Montessori kortelėmis mokymąsi paverskite kūrybinga pramoga. Jeigu vaikas mėgsta piešti, paprašykite, kad jis nupieštų tai, ką mato paveiksliuke, leiskite jam išreikšti savo fantaziją. Jeigu vaikas jau moka skaityti, galite panaudoti tik žodžio korteles, parodę žodį, leiskite jam nupiešti objektą. Būkite kūrybingi, naudokite įvairias spalvas, detales, kartu įsitraukite į piešimą. Piešimas tik dar labiau padės įtvirtinti išmoktas žinias ir įsisavinti informaciją.
Rūšiuokite korteles
Jeigu turite daugiau nei vienos temos korteles – tai taps tikrai smagia pramoga. Sumaišykite visų temų korteles su vaizdu ir paprašykite, kad vaikas jas surūšiuotų, pavyzdžiui: į vieną pusę sudėti gyvūnus, į kitą pusę vaisius ar daržoves ir tt. Jeigu turite tik vienos temos korteles – ne bėda. Pasinaudokite įvairiais būdais, paprašykite, kad vaikas suskirstytų korteles, pagal spalvas, pavyzdžiui jeigu tai vaisiai ar daržovės, paprašykite į vieną pusę sudėti raudonus vaisius į kitą – žalius.
Arba paprašykite, kad vaikas į vieną pusę sudėtų mėgstamus objektus į kitą ne, paklauskite kodėl vienus mėgsta, o kitų ne. Tai leis daugiau pažinti vaiko mąstyseną, leisti jam išreikšti savo mintis.
Pasinaudokite įvairiais daiktais: figūrėlėmis, žaislais ir kt.
Lavinkite vaizduotę – į šią pramogą įtraukite ir papildomų daiktų, pagal kortelių temą. Jeigu turite įvairių žaislų ar figūrėlių su gyvūnais, paprašykite, kad vaikas turimą figūrėlę priskirtų prie atitinkamos kortelės su vaizdu, arba jeigu moka skaityti – priskirtų prie žodžio kortelės. Čia galite pasitelkti įvairius daiktus, net gi maisto produktus! Galite naudoti įvairius vaisius ir daržoves ir priskirti jas prie atitinkamų kortelių su vaizdu ar žodžiu.
Žaiskite šaradas
Pažadame, tai patiks ne tik mažiems, bet ir dideliems! Šiam žaidimui galite naudotis tiek žodžio, tiek vaizdo kortelėmis. Užverskite visas korteles, vieną iš jų ištraukite, tačiau nerodykite jos vaikui, įsiminkite ją ir užuominomis pasakokite apie tą objektą. Užuominas galite atskleisti tiek žodžiu, tiek veiksmais, taip pat galite įvesti tam tikras taisykles, pavyzdžiui negalima objekto apibūdinti žodžiu, o tik veiksmu, arba jį nupiešti. Apsikeiskite vietomis, paprašykite, kad vaikas įsimintų vieną kortelę ir apibūdintų kortelėje esantį objektą. Šis žaidimas neabejotinai lavins vaizduotę bei praplės jo akiratį.
Dienos kortelė
Kiekvieną dieną mokinkitės po vieną objektą. Užverskite korteles ir paprašykite, kad vaikas ištrauktų vieną kortelę, jas galite palikti ir atviras, kad vaikas pats galėtų nuspręsti apie ką šiandieną norės sužinoti daugiau. Pavyzdžiui jeigu šiandieną ištraukėte vienos šalies kortelę, šią dieną skirkite tai šaliai pažinti! Galite papasakoti vaikui apie tą šalį, kartu pažiūrėti dokumentiką, paruoškite įvairių faktų apie tą šalį, kartu pieškite šalies vėliavą, pažinkite kultūrą, kartu galite pasiruošti ir tradicinį patiekalą. Dienai galite pasirinkti ir daugiau kortelių, tačiau neapkraukite vaiko per dideliu informacijos kiekiu. Per dieną išmokta viena pasaulio šalis, gyvūnas ar augalas leis lengviau ir greičiau įsiminti informaciją.
Informacija:
Kūryba: montessorikorteles.lt | Ingrida Matlauskienė
Iliustravo ir maketavimo darbus atliko: Dovanudeze.lt
Kortelės dydis:
Pagrindinė kortelė (žodis ir vaizdas) – 10cm x 14cm .
Dalies kortelė (vaizdas) – 10cm x 11cm.
Etiketė (žodis) – 10cm x 3cm.
AUTORIŲ TEISĖS
Šios kortelės skirtos tik asmeniniams tikslams ir negali būti naudojamos jokiais kitais tikslais.
Visos teisės saugomos. Kortelių perpardavimas ar naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas.
Draudžiama korteles redaguoti, kopijuoti ar atlikti kitus neleistinus elektroninius/ mechaninius veiksmus.
Spalvos gali skirtis priklausomai nuo jūsų ekrano .
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.